Виховна робота

  ТРАВЕНЬ 

8 травня, у День памʼяті та примирення, українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни. Символом пам'яті залишається мак

Український інститут національної памʼяті заохочує використовувати «мак памʼяті» під час меморіальних заходів та у візуальних матеріалах на тему Другої світової.


9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна відзначає в умовах повномасштабної військової агресії Росії проти України, що супроводжується численними воєнними злочинами з боку російської армії та військово-політичного керівництва. Крім цього, Російська Федерація системно знецінює, перекручує та маніпулює моральним спадком учасників Другої світової війни та перемоги над нацизмом.

Український інститут національної памʼяті презентував просвітницький  відеоцикл «Війна і міф». Він розповідає, яким є український внесок у перемогу над нацизмом, а також пояснює, навіщо росіяни намагаються монополізувати перемогу. Також розробила інфографіку.




  КВІТЕНЬ 

Виховна година на тему:

 ,,ЧОРНОБИЛЬ-ЖИВА РАНА ЗЕМЛІ МОЄЇ"



  БЕРЕЗЕНЬ 

  ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ  

Чи знає кожен із нас, як діяти у разі надзвичайної ситуації? Чи знаєте ви правила, які можуть зберегти ваше життя, життя учнів, студентів та співробітників,  рідних і близьких?  Чи не розгубитеся ви у разі надзвичайної  ситуації, знаючи правила, якщо практично ніколи не тренувалися ? 

Надзвичайна ситуація – це порушення нормальних  умов життя та діяльності людей на окремій території чи об’єкті або  на  водному  об’єкті, що  призвело  (може  призвести)  до  виникнення  великої кількості  постраждалих,  загрози  життю  та  здоров’ю  людей,  їх загибелі,  значних  матеріальних  втрат,  а  також до неможливості проживання  населення  на  території  чи  об’єкті,   ведення   там господарської діяльності. 
Фахівців Державної служби України з надзвичайних ситуацій, закордонних фахівців із безпеки та шкільних офіцерів щодо дій у разі наступних надзвичайних ситуацій.

  Урок здоров’я «Бережи свої очі!»  

Сьогодні ми поговоримо про найцінніший орган людини, від якого отримуємо майже всю інформацію про навколишній світ.
Очі – дивовижний дар природи. З допомогою очей бачимо предмети, сприймаємо їх форму, величину, колір. Очі допомагають нам встановлювати, рухається предмет чи він нерухомий. Жоден із органів чуття не може дати людині стільки вражень, скільки дають очі.
На сьогоднішній день проблема, пов'язана зі зниженням гостроти зору, займає одне з перших місць у ряді найбільш поширених хвороб, як серед дітей, так і серед дорослих в нашій країні.
   Зір дуже важливо для всіх і тому його потрібно берегти з юних років, адже позбутися його набагато легше, ніж знайти знову. Очам необхідний відпочинок при роботі на комп'ютері кожні 20-30 хвилин. Писати і читати, щоб відстань від книги або зошити до очей було 30-40 сантиметрів. Робити зарядку для очей. При захворюваннях очей спостерігатися у лікаря.


  Година спілкування: "Вплив канцерогенів у продуктах харчування на організм людини" 

Канцерогени — 
це речовини хімічної природи, здатні в чистому вигляді викликати розвиток в організмі пухлин.
Експертами Міжнародного агентства з вивчення раку (МАІР) виявлено 272 канцерогенних агенти. До них віднесені не тільки хімічні сполуки, але й ті професійні дії людини, в процесі яких має місце вплив на організм шкідливих речовин.
Канцерогени підстерігають нас не тільки в їжі і воді, канцерогенним може бути повітря нашої оселі або виробничого приміщення. 

 14 березня -День українського добровольця 


Хоч це Свято і є новим для національного календаря України, проте явище, якому воно присвячено, споконвіку супроводжує дружній український народ. Яскрава національна риса, благословення і традиція українського народу - бути небайдужим до свого сьогодення та майбуття, до долі своїх дітей, честі і пам’яті своїх славних батьків.

Військовими патріотами України по всій країні в найкоротщі терміни відкривалися буквально імпровізовані, життєво необхідні для збереження держави Україна підготовчі навчальні центри, створювалися величезні черги в військкомати, приводилася в бойову готовність техніка, налагоджувалися шляхи постачання і т.і. Саме добровольці першими виступили проти агресора, зіткнувшись з російськими силами ССО, ГРУ і ФСБ лицем до лиця.
Агресор став стрімко втрачати ініціативу, а захоплені населені пункти східної України стали звільнятися від загарбника. Це дало необхідний час нашим доблесним українським військовим частинам і державі організувати ефективну систему і лінію оборони від регулярної російської армії на лінії кримського перешийка і більш ніж 400 кілометрів східних кордонів, через які і почалося криваве військове вторгнення. Агресор був зупинений, захопивши тільки частину донецької та луганської областей.
"З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості", - Верховна Рада України постановила - "Установити в Україні День українського добровольця, який відзначати щорічно 14 березня".
З Днем українського добровольця! 


 Виховна година на тему: 

  ,, Пророче слово Кобзаря "   

 Сценарій  

Цікаві факти

  Лютий 

Бесіда на тему: ,, Цінності в моєму житті"


Бесіда на тему: «Рідна мово, ти квітуєш пелюстками слова»(до Дня рідної мови)

1 лютого всі країни світу святкують День рідної мови. Це свято започаткували у 1999 році, а святкувати його почали з 200. На сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі, постановили, що таке свято має існувати для підтримки багатомовності, а також, мовного і культурного різноманіття.

Воно має стати ще одним поштовхом та нагадуванням про необхідність збереження мов, народностей та їх культурної спадщини.
Мова об’єднує націю, дозволяє відчути зв’язок поколінь і взагалі робить нас українцями. День рідної мови 21 лютого — привід вдосконалити українську для всіх, хто все життя розмовляє нею, переходить з інших мов, бореться з суржиком чи хоче просто вивчити щось нове.
Цікаві факти про українську мову
1. Унікальна властивість української мови — двоїна. Зараз про неї мало кому відомо, адже її вилучили примусово у 1933 році, щоби наша мова не мала таких відмінних рис від російської.
Хоча, раніше, казали не «два слова», а «дві слові», не «дві руки», а «дві руці», не «чотири вікна», а «чотири вікні». Це яскравий приклад того, яких штучних змін зазнала наша мова через намагання її знищити чи замінити.
2. У 1918—1920 роках українська мова була офіційною мовою Кубанської Народної Республіки. А, ще раніше, якщо поглянути на мовну карту 1871 року, вона була поширена ще далі. Зараз навіть на території сучасної України не всі спілкуються українською.
3. Надавати усім словам зменшувально-пестливу форму – це не тільки особливість мови, а й особливість поведінки, рис притаманних українському народу. Навіть державний гімн містить пестливі слова типу «сторонці» чи, навіть, «воріженьки».
4. Найбільша кількість слів в українській мові починається з літери «П». А, найменше у нас слів, які починаються на «Ф». І, ті що є, у більшості випадків — запозичені з інших мов. Ця буква взагалі, специфічна, адже раніше, її вимовляли як «ХВ». Хвіртка, Хведір, Шахва тощо.
5. Українська мова має напівофіційний статус в США, а саме в окрузі Кук штату Іллінойс, до якого входить Чикаго. Наша мова там, виявляється, одна з найбільш вживаних.
А ще, нашу мову, протягом останніх чотирьох століть, намагалися знищити аж 134 рази! І, наскільки вона стійка, можна лише уявити, адже вона і досі в Україні. Нею розмовляють, навчаються, співають, пишуть поезію та прозу.




Урок пам’яті «Зростаймо патріотами своєї країни».

20 лютого щорічно в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні  день вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні – відважних співвітчизників, які ціною власного життя дали можливість Україні бути незалежною, демократичною, відкритою світові державою.  

 



Година спілкування 

Калейдоскоп «Така любов буває раз в ніколи...". ( до Дня Святого Валентина 14 лютого) 

День Святого Валентина досить популярне свято серед молоді.

 Існує кілька легенд стосовно цього дняале всі вони поєднані однією думкою – справжнє кохання вище всіх земних перешкод.

У цей день прийнято дарувати символічні листівочки у формі серця, які  висловлюють любов та дружбу, щирість та повагу, добро та тепло сердець. І, хоча це свято зазвичай пов’язують з коханням та закоханістю, на сьогоднішній день – це не лише день закоханих, а й день, коли свою прихильність виявляють до друзів або близьких людей.

В усі часи в різних країнах люди різного віку писали вірші та складали пісні про кохання. Кожен по-своєму про це говорив – у залежності від епохи, рівня освіти та виховання, наприклад, Леся Українка, І. Франко, М. Рильський, В. Сосюра, Л.Костенко, В.Симоненко та ін., а також пісні про кохання сучасних композиторів

За допомогою чарівної поезії ми можемо зрозуміти, яким різнобічним може бути кохання. Жодне інше людське почуття не здатне так надихати людину на створення прекрасних речей. І не важливо, в якому столітті чи в якій країні ти проживаєш, адже кожен підвладний коханню.
Тож, бажаємо всім щирого кохання, весняного почуття закоханості, добра і віри. Будьте щасливі!!!

 Година спілкування: 

,,СИЛА НАРОДУ - В ЄДНОСТІ!!!'' 

"Великий народе великої країни!

Ми прагнемо миру й хочемо розв'язувати всі питання виключно шляхом переговорів......

У нас одне велике європейське прагнення. Ми хочемо свободи й готові її виборювати. Ми всі хочемо жити щасливо, а щастя любить сильних. Ми ніколи не вміли здаватись і не збираємося цього вчитися.

Любіть Україну! Ми спокійні! Ми сильні! Ми разом!" — слова із звернення  президента до українського народу 16 лютого 2022 року.

 


  Виховна година: ,,Урок безбар'єрності"


Безбар'єрність — це забезпечення рівних прав та можливостей для всіх, і зокрема тих, хто відчуває на собі наявні в суспільстві обмеження.

Чимало років безбар’єрність асоціювалася у багатьох людей лише з подоланням фізичних перешкод – облаштуванням пандусів і підіймачів. Насправді ж це поняття ширше і стосується, без перебільшення, кожного.
Що означає для нас  безбар’єрність?

Що потрібно знати сучасній людині про нові суспільну норму?

 Година спілкування  








  Січень 

  Виховна година  

29 січня -День пам'яті загиблих під Крутами

“УКРАЇНА: ЗАБУТА ІСТОРІЯ – КРУТИ ”

 І згадую чомусь я мимоволі Великих лицарів своїх; 
Лежать вони покинутими в полі І без хрестів могили їх. 
О.Олесь

Історія бою під Крутами вже тривалий час перебуває в епіцентрі суспільної уваги. В популярних засобах масової інформації часто можна почути, що крутяни стали єдиною заслоною на шляху більшовицького вторгнення наприкінці січня 1918 р., затримали ворога у нерівному бою і тим самим виграли час, потрібний українській владі для укладення миру в Бресті.

  Виховна година  

  


  Виховна година  




  Година спілкування  





Різдво: історія свята і традиції його відзначення в Україні

Що символізує свято Різдва і відколи його відзначають? Як і чому в ньому поєднались язичницький та власне християнський культурні шари? Як українці святкували Різдво у давнину?



«Василь Стус – син України, велич світова»
6 січня виповнюється 85 років від дня народження Василя Стуса – видатного українського поета, перекладача, літературознавця, правозахисника, борця за незалежність України у ХХ столітті. Це митець, який належить до когорти світочів національної культури й золотого світового фонду поезії  ХХ століття.Його поетичне слово нікого не залишає байдужим і є, безумовно, актуальним для сьогодення.



   Грудень  

   

  Години спілкування на тему:  


14 грудня День пам'яті в Україні – пам’яті про мужність самовідданих ліквідаторів на Чорнобильській атомній електростанції, також відомий як День ліквідатора. Майже мільйон людей рятували Україну і світ від ядерної катастрофи на ЧАЕС, близько 60 тисяч з них – загинули.

 Аварія, що сталася в квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства.

  Із 2006 року, відповідно до Указу Президента України «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 року № 945/2006, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, ми вшановуємо учасників ліквідації наслідків жахливої
аварії. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.Тож щороку саме цього дня ми вшановуємо відважних ліквідаторів, хто, на щастя, поруч з нами, і вклоняємося пам’яті тих, хто пішов за межу вічності.


  Виховна година на тему:  

  ,, Традиції українського народу"  

13 грудня християни відзначають День святого Андрія Первозванного. За дохристиянськими віруваннями українців, саме у цю ніч відбуваються містичні речі та дива. Стародавня християнська легенда оповідає, що апостол Андрій Первозванний проповідував християнство в самому Царгороді, на побережжях Чорного моря та в околицях нашої столиці.

  У народі ще це свято називають Калита. За давніми традиціями молодь сходилися до однієї хати ввечері на вечорниці – жартували, оповідали цікаві історії, грали в різні ігри, а в ніч з 12-го на 13-е грудня ворожили.

  Святкування на день Андрія, як і ворожіння, існують і до сьогодні. Про кожен із цих пунктів ви дізнаєтесь детальнішеіз відео:


 Години спілкування на тему:  

       ,, Твої права та обов'язки".        


10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.
  Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини: у 1948 р. було ухвалено Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього, в 1949 р. – Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів, 1950 р. – Європейську Конвенцію захисту прав людини та основних свобод, 1959 – Декларацію прав дитини, в 1966 р. – пакти про права людини тощо. Також було створено різноманітні установи та посади для більш об’єктивного дотримання державами прав людини – Комісія ООН з прав людини та Уповноважений з прав людини.
        Україна, будучи державою-членом Ради Європи, 17 липня 1997 року ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколи до неї. Згідно преамбули Конвенції вона має на меті забезпечити загальне та ефективне визнання прав людини, проголошених Генеральною Асамблеєю ООН у Загальній декларації прав людини.


6 грудня — в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні сили України», українці відзначають державне свято – День Збройних сил України. Встановлене воно постановою Верховної Ради України 1993 року.

День Збройних сил України — це свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни, забезпечує обороноспроможність Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу та звитязі яких, ми можемо почуватися у безпеці .

Збройні Сили — це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, справжня гарантія державного суверенітету.

Шановні друзі! Беріть же приклад зі своїх славетних предків, які зуміли зберегти Україну для нас і доручили нам продовжувати цю відповідальну справу. Шануємо та пишаємося тими, хто мужньо захищає територіальну цілісність нашої держави. Адже від наших військовослужбовців, які знаходяться зараз на передовій, залежить суверенність нашої держави, мир і спокій українського народу. Вони є прикладом та взірцем патріотизму, відваги та мужності.








  Години спілкування на тему 

,, СТОП БУЛІНГ".  


 


Бесіда на тему: "Знай наших. Григорій Сковорода"


Григорій Сковорода відомий як одна із найбільш важливих і впливових особистостей, які формують нашу історію. Його філософія справила величезний вплив на людей в усьому світі. Сковорода входить, за версією Юнеско, до п’яти мудреців світу – разом із Сократом, Конфуцієм, Спінозою і Махатмою Ганді. Їх усіх об’єднує принцип: «жив, як учив».

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога.

 До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди пропонуємо полинути у віртуальну подорож...



  


Коротко про головне. Скажи СНІДу НІ"



Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався  1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.
Протидія ВІЛ-інфекції/СНІДу залишається одним з пріоритетних завдань держави.
На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена по країнах усіх континентів і її поширення в  світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу, а в Україні розвивається епідемія ВІЛ/СНІДу і розцінюється, як концентрована. 
  Зупинимо СНІД – поки він не зупинив нас!!!



  Листопад  

   Гірка пам’ять України: 1932–1933 рр. 

(до Дня пам’яті жертв голодоморів)

Пам’ять – нескінченна книга, у якій занотовано все: і життя кожної людини, і життя всієї країни. На жаль, багато сторінок у нашу історію вписано криваво-чорним кольором. Такою кривавою датою є Голодомор 1932–1933 рр. – найчорніший час в літописі України. 
Ця трагедія забрала життя мільйонів наших земляків. В українських селах від голоду помирали і дорослі, і діти.


         Але найстрашнішим є те, що голодомор був створений спеціально.
          Український народ – свободолюбивий. Проти його свободи боролися у різні способи. Сталін винайшов власний, один з найжорстокіших за усю історію людства. Він залізною рукою впровадив терор і голодну смерть.
Дотепер ми не знаєм імен всіх, хто загинув від голодної смерті. Їх не називали героями. Їм не ставили пам’ятників чи обелісків.

Нас просто заставляли про це забути. Але пам'ять не можна знищити!  Поклонімося ж пам’яті мільйонів загиблих земляків наших.


Акція «16 днів проти насильства»

Година спілкування на тему: 

,, Скажи насилю -НІ!

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його.

Щорічно в Україні з 25 листопада до 12 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Пропоную пройти пізнавальне тестування щодо визначення особистого рівня обізнаності та розуміння  проявів домашнього насильства, а також видів відповідальності за скоєння такого насильства (https://platfor.ma/specials/bye-znachyt-syade-test/)


  21 листопадаДень Гідності та Свободи  

  Події, що змінили долю України.



    21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, які стали учасниками цих подій, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Значення тих подій неможливо переоцінити, адже протягом листопада 2013 – лютого 2014 років відбулося найважливіше для української нації – пробудження свідомості суспільства. Наше суспільство здобуло право на зміни. Україна заплатила високу ціну за свій європейський вибір на Майдані і продовжує платити у війні на Донбасі.

Ми мусимо пам’ятати про цих мужніх людей, робити все можливе, щоб подвиг героїв не був марним.


Бесіда на тему:  ,, Як поводитись із підозрілими вибухонебнзпечними предметами"

Ознайомтесь із пам'яткою про правила поводження із виявленими підозрілими  вибухонебезпечними предметами

у тому числі замаскованими під них речами




У ВИПАДКУ ВИБУХУ НЕГАЙНО:

- викликати швидку допомогу за телефоном “103”;
- викликати аварійно-рятувальну службу за телефоном “101”;
- повідомити у поліцію за телефоном: “102” 
ПАМ'ЯТАЙТЕ:
ВІД ПРАВИЛЬНИХ ДІЙ ЗАЛЕЖИТЬ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ВАШЕ І ОТОЧУЮЧИХ!


Урок звитяга "Україна понад усе!" до Дня Захисника України

14 жовтня-День захисника та захісниці України — свято, що відзначається в Україні  в День святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.

Протягом всієї багатовікової історії нашої Батьківщини народ вище за все цінував вірність Вітчизні, мужність і відвагу героїв, які боролися за торжество добра і справедливості. І тому за наказом Президента України 14 жовтня ми відзначаємо свято -День захисникаУкраїни.Цьому святу ми і присвячуємо сьогодні нашу виховну годину.
Це свято для всіх людей військової справи, доблесті та честі.
День захисника Вітчизни -
Мужності й геройства свято.
І ми вклоняємося тим,
Хто літ тому назад багато
І тим, хто нині з автоматом
Наш спокій береже і захищає,
Всю нашу велику родину
Рідну землю свою - Україну.
Нема без кореня рослини,а нас, людей, без Батьківщини…

Наша Україна - чудовий куточок планети, на яких неодноразово зазіхали вороги: турки і татари, поляки і росіяни. Вони хотіли підкорити собі нашу Батьківщину, володіти її безмежними просторами. Але український народ не кориться лихим нападникам, мужньо бориться за свою волю та свободу починаючи з давніх часів та особливо в наш час , після нападу росії. Коли кожен українець , з малого до старого, стали на захист своєї рідної землі –України.


З давніх-давен український народ підтримує священну традицію – вкарбувати у свідомість прийдешніх поколінь пам’ять про бойові подвиги кращих синів і дочок, які сповна виконали свій військовий обов’язок.


Багато пішло добровольцями на фронт.
Вони пішли боронити нашу незалежність, а вдома день і ніч мами молять Бога, щоб їхні діти залишилися живими. Але  не всі повернуться додому…

Усі ми віримо, що скоро ми переможемо, бо правда на нашому боці і на нашу благословенну землю прийде мир.

Коли закінчиться війна
розжарена від бомб земля – воскресне.
Ти знімеш з себе автомат, герою, бронежилет і …
І не секрет для всіх тепер ти – великий воїн і солдат…





Немає коментарів:

Дописати коментар